Zadzwoń do nas: +48 15 864 23 79 Zapytania ofertowe prosimy kierować na adres e-mail: oferty@balkar.pl

Breadcrumbs

Aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć produkty znajdujące się w magazynie lub proces produkcji, konieczne jest zastosowanie jakościowych pokryć dachowych. Zastosowanie tego typu materiału pozwala na zabezpieczenie nawet bardzo dużej powierzchni hal. W zależności od wielkości przestrzeni obiektu proces budowy dachów stalowych może być różny, jednak zazwyczaj sprowadza się do kilku obowiązkowych do wykonania czynności.

Odpowiednia konstrukcja to podstawa

Stawianie konstrukcji głównej jest jednym z najważniejszych etapów budowy dachu. To właśnie w tym momencie należy podjąć wszelkie działania, aby elementy podtrzymujące dach były zamontowane w jakościowy sposób. Najważniejsze jest, aby konstrukcja pionowa była ustawiona równo. Jest ona tworzona do podtrzymywania bardzo dużych obciążeń, dlatego jakiekolwiek odchylenia czy przesunięcia są niedopuszczalne, ponieważ mogłoby się to zakończyć zawaleniem części stalowej konstrukcji.

Stalowe hale mogą, ale nie muszą posiadać izolacji termicznej. Jeśli jednak w przestrzeni będą składowane artykuły spożywcze czy też sprzęt elektroniczny, należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć konstrukcję przed ucieczką ciepła. W takim przypadku przed montażem dachu zewnętrznego, na konstrukcję drugorzędową nakłada się folię paroizolacyjną. Dopiero na nią nakłada się właściwe akcesorium zabezpieczające, którym najczęściej jest wełna. Tak zabezpieczony termicznie stalowy dach może zostać zamknięty właściwą hydroizolacją.

Dodatkowym wyposażeniem przestrzeni obiektowych mogą być świetliki lub wywietrzniki. Nie można także zapominać o odpowiednich systemach dbających o bezpieczeństwo zarówno ludzi, jak i towarów znajdujących się w magazynie. Wtym celu często stosuje się systemy przeciwpożarowe, wykrywacze dymu czy też spryskiwacze.

Formularz kontaktowy

Uzupełnij
Podaj prawidłowy adres
Uzupełnij
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane

Dane kontaktowe

BALKAR Technology Sp. z o.o.
Ul. Towarowa 36
28-200 Staszów, POLSKA

 

Tel. +48 15 864 23 79
Faks: +48 15 864 23 79 wew.21

e-mail: biuro@balkar.pl
e-mail: oferty@balkar.pl

Szybki kontakt

© Copyright© BALKAR Technology Sp. z o.o. 2022
Wdrożenie: Solmedia.pl